فیجت و اسپینر و سایر سرگرمی ها

فیجت و اسپینر و سایر سرگرمی ها

سایر سرگرمی ها (اسپینر، تفنگ، تاپ و سرسره)

برای انجام بازی‌ها و سرگرمی‌های متعدد و متناسب با سنین مختلف، انواع متنوعی از ابزارهای شوخی طراحی و ساخته شده‌اند. برخی بچه‌ها برای ترساندن و یا هیجان وارد کردن به دوستانشان به این اسباب بازی‌ها علاقه زیادی دارند. به همین جهت تولید‌کنندگان اسباب بازی به این فکر افتاده‌اند تا دسته‌ای از این مدل لوازم سرگرمی را در بازار برای کودکان عرضه کنند. این نوع سرگرمی‌ها نه تنها برای کودکان طراحی شده است بلکه توسط بزرگتر‌ها هم مورد استفاده قرار میگیرد. این دسته از اسباب بازی‌ها تنوع زیادی دارند و روز به روز دایره این دسته از سرگرمی‌ها افزایش می‌یابد.

یک اسپینر معمولی دارای دو یا سه شاخه و یا چند شاخه و یک یاتاقان در وسط درست شده است. حفظ تعادل آنها در حین چرخش نیاز به تمرکز بسیار بالایی دارد و به عنوان کاهش دهنده استرس در بازار معرفی شده است. کودک یا نوجوان و حتی بزرگسال، وسط اسپینر را گرفته و شاخه‌های آن را به چرخش در می‌آورد. طراحی این محصول با مواد زیادی از جمله برنج، فولاد، تیتانیوم، مس، آلومینیوم و پلاستیک چاپ شده توسط چاپگر سه بعدی انجام می‌شود.

تفنگ و اسلحه همیشه جز ۱۰ اسباب‌بازی برتر دنیا بوده و عمده طرفداران آن نیز پسربچه های فعال و ماجراجویی هستند که به دنبال ایفای نقش دزد و پلیس در دنیای کودکانه خود به سر می‌برند. بعضی‌های معتقدند که بازی با تفنگ اسباب‌بازی این پیغام را به کودک منتقل می‌کند که این یک سلاح کشنده است و بدتر از آن خشونت را در کودکان افزایش می‌دهد. بعضی دیگر اما می‌گویند که یک راه طبیعی برای درک چیزهای مهم‌تر زندگی، خوبی ضد بدی، و تقویت اخلاقیات و حس قدرت در نقش یک قهرمان خیالی است. شما والدین در نهایت تصمیم گرفته و بسته به سلیقه خود بازی و خرید این نوع وسیله را انتخاب خواهید کرد.

بازی آزاد یک فرایند بی‌همتا در زمینه‌ی حمایت از رشد همه جانبه کودکان می‌باشد. از تجربه‌های حسی و حرکتی گرفته تا یادگیری فعال و مبتنی بر کشف و ساختن در جریان تعامل با‌ محیط در بازی آزاد وجود دارد. بازی با تاپ و سرسره یکی از همین وسایل بازی در دنیای آزاد می‌باشد که امروزه با توجه به شرایط محیطی، امکان استفاده از تاب و سرسره خانگی، تاب و سرسره پارکی، فلزی و… را بوجود آمده است. از نمونه فلزی می‌توان به عنوان وسیله بازی پارکی، باغی یا به طور کل در فضای باز استفاده کرد و همچنین از نمونه‌های پلاستیکی و پلی اتیلن می‌توان در محیط خانه یا مهد کودک استفاده کرد.

در ادامه با معرفی این دسته از محصولات با ما همراه باشید.

2 minutes

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن